https://www.facebook.com/LavanDullaLV

Par lavandu stādiem!

Mīļie draugi! Lielie stādiņi šogad nav pieejami pārdošanā! Būs tikai apsakņoti spraudeņi 9x9cm podiņos un sējeņi. Savukārt stādi piejami būs jūnijā!

Meklējam sadarbības partnerus- FOTOGRĀFUS!

Sveiki, meklējam sadarbības partnerus fotogrāfus! Kā arī paši varat pieteikties pie mums ar savu #FOTOGRĀFU ! Piedāvājam mūsu brīnišķīgo lauku ainavu fotosesijām! Atrodamies #Vietalvaspagasta ''Augšalunēnos'' jeb mūsu mīļajā LavanDulla saimniecībā, plašāks saimniecības apskats zemāk esošajā video ''Lavandas lauks latvijā''! 
Rakstot LavanDulla waze vai google maps atradīsiet precīzu adresi! Saimniecību ieskauj Alunēnu dīķis vai kā mēs to dēvējam Alunēnu ''ezers'. Ezera dzidrajos ūdeņos iespējams iebraukt ar laivu vai supu, kā arī to nofilmēt ar dronu. Piedāvājam notvert Provansas cienīgus mirkļus lavandu laukā, kuru var redzēt no putna lidojuma latvju rakstu zīmēs. Mūsu laukos zeļ dabīgās pļavas, kas pilnas ar pļavu ziediem un daudzgadīgajiem zālājiem, kuri visskaistāk izskatās pirms saulgriežiem. Šeit arī sastapsit brīnišķīgus saulēktus un saulrietus. Šogad būs arī saulespuķu lauks. Mūsu zemē savas saknes dzen trīs brangi ozoli un viens no tiem ir dižozols. Zem to zariem var šūpoties platās šūpolēs. #lavandulauks,#fotosesijas,#fotogrāfs,#fotogrāfi,#kāzufotosesijas,#fotosesijuvietas,#vietafotosesijai,#fotosesijaslavandās#lavandas,#atputapieezera#atputapiedabas#grūtniečufotosesijas,#ģimenesfotosesijas#lavandulla.  Mīlestībā LavanDulla!

Par visu sikāk vari uzzināt: Zvanot vai rakstot: 25 535 797 

Lavandas nozīme manā dzīvē

Lavanda man ir kas vairāk par augu. Tas ir mans dvēseles stāvoklis, tas ir miers, kas staro auga būtībā, tas caurvijas arī manī. Esmu guvusi tik daudz spēka, laimes un iedvesmas ticot, ka šis augs spēj sakņoties un izdzīvot mūsu zemē. Tas liek man ticēt saviem spēkiem un cienīt darbu, kas tiek veikts līdz ar šī auga ienākšanu mūsu sētā.

Lavandu iedvesmota

                   Hei! Ir piepildījies ilgi gaidīts sapnis! LavanDulla īpašniece Ilze Ziediņa apkopojusi savus dzejoļus grāmatā!


Dzejoļu grāmatā ''Lavandas iedvesmota'' Ilze Ziediņa apkopojusi 10 gadu laikā sarakstītos pārdomu dzejoļus par dažādām dzīves situācijām, laika griezumiem, priekiem un bēdām. ''Interesanti, ka vārdi atnākuši paši, es tos nemaz nemeklēju,'' tā stāsta grāmatas autore. Viņai vārdi dzejoļiem atnāk pirms gulētiešanas, un tad tie esot jāpieraksta, lai neaizmūk. Vai arī viņa iedomājas par kādu cilvēku, un viņam par godu atnāk dzejolis. Kā dziesmā ''Dzejniekam vārdi nav jāmeklē''.
''Nav māksla dzīvot, māksla ir sajust, piedzīvot un apzināties dzīvi mutuļojam caur savu ādu. Māksla ir pieņemt sevi un apzināties, kas tu patiesi esi, kādi ir tavi talanti, un no tiem nebaidīties, nemukt. Mums katram ir nedaudz bail, bet no sevis nevajag baidīties. Sevi vajag mīlēt!''
Šīs grāmatas lapaspuses sniedz vēstījumu par mirkļiem, ko autore izdzīvojusi, par bailēm un pamudinājumu mainīties, pārvērsties par sevis labāko versiju. Par drosmi darīt un izdarīt.
''Kāpēc Lavandu iedvesmota, jūs teiksiet? Tāpēc, ka tie, kas mani zina, mani asociē ar lavandām vai lavandu audzēšanu. Esmu šī brīnišķīgā, aromātiskā auga entuziaste un audzētāja. Tās mani nomierina un iedvesmo. Mani var atrast piemājas lavandu dārzā, ne par velti mana uzņēmuma nosaukums ir LavanDulla, jo, paties, dulla pēc lavandām!''

Grāmatā ir apkopoti autores dzejoļi un zīmējumi!
Paldies #iedvesmasgramata par izdevniecību!


                                                                                                             Ar mīlestību, Ilze Ziediņa


Šķiram jaunu lapusi

Sveicieni jaunajā 2023. gadā. Esam entuziasma un cerību pilni. Ar februāri sāksim pieņemt pirmos pasūtījumus.  Neatliec dārza plānošanu uz pēdējo brīdi. Ir iespējams pasūtīt laicīgi, lai būtu pārliecība, ka būs ko stādīt.

Mūsu šī gada plāni ir lieli. Vēlamies pavairot lavandas platības, pašu sētā. Lai sasniegtu nepilnu 1 ha ar lavandām. Izveidosim mātes augu pierakumus, lai arī klienti redzētu lielākus stādus visā to krāšņumā. Un, kas zin varbūt varēsim ievākt vairāk sēklu un kaut ko arī patirgot.

Vēl jo projām nav atceltas konsultāciju iespējas. Takā droši šogad iegādājieties pakalpojumu, kuru piedāvājam.


Audzēšanas konsultācija

 Šajā konsultācija apgūsti audzēšanas principus, knifus un kopšanu. Kā arī iegūsti informāciju par pareizu augsnes ielabošanu, vietas izvēli un griešanu.

Sākumā ir tik daudz nezināma un es nebaidos palīdzēt. Atbildes uz dažiem jautājumiem  vari iegūt te pat mūsu blogā: 

  1. Kā audzēt lavandas.
  2.  Lavandu stādu apgriešana
  3. Izplatītākās slimības un kaitēkļi lavandām


Lavandu stādi 2023

Šogad esam sagatavojuši plašu lavandu klāstu. Pieejamas būs gan mūsu  klasiskās lavandu šķirnes, gan dažas citas šķirnes.

Šī gada izmēģinājumā: dažādas krāsas un izmēra lavandas- 'Ellagance Purple', 'Imperial Gem', ' Ellagance Snow ', ' Grosso ', ' Rosea', 'Hidcote Blue Strain', 'Lavanda' (garšaugs) , anglijas tumšās lavandas.

Klasiskās šķirnes: 'True Lavander', 'Munsted Dwarf', 'Provance Blue', 'Hidcote Blue'

Lavandas klasiskās šķirnes pavairotas no spraudeņiem, tāpēc manto tādas pašas īpašības kā mātes augs. Audzējot no sēklām var izskaldīties dažādas īpašības, tādējādi mainoties auga krāsai, smaržai, izmēram.


Apkurinām  siltumnīcu!


Esam sākuši apkurināt savu siltumnīcu lai lavandu stādi pēc iespējas ātrāk būtu gatavi jūs priecēt. Siltumnīca netiek intensīvi apkurināta un tas nekādi neietekmē lavandu tālāko ziemcietību. Lavandas ir pārziemojušas neapkurināmā siltumnīcā. Tās tiek tikai pasteidzinātas pavasarim.

LavanDulla sezona sākas jau no februāra!


Prieks atkal rosīties siltumnīcā. Ar nepacietību gaidām jauno sezonu! Zinu, ka šķiet pavisam dīvaini domāt par dārza darbiem šādā laikā, bet nekavējies un piesaki sev interesējošos stādus. Starpcitu ir ļoti daudz dārza darbi, ko var veikt jau februārī. Piemēram, augļu krūmu izgriešana, koku kaļķošana, ja to vēl neesi izdarijis, augļaugu brūču dziedēšana ar brūču ziedi, ūdens zaru izkniebšana. Un, protams, sēšanas darbi- dažādas puķes, apkurināmajās siltumnīcās agrie kāposti, redīsi, loki, dilles u.c.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.