https://www.facebook.com/LavanDullaLV https://www.instagram.com/lavandullalv/

20. jūlijs Mājas kafejnīcu dienas

     Laipni lūgti ciemos! 20. Jūlijā pie mums Augšalunēnos, Vietalvas pagastā, mūsu LavanDullaVēlama iepriekšēja pieteikšanās zvanot! Gaidīsim jūs mūsu ugunskura vietā

pie ''Alunēnu dīķa'' jeb kā mēs to mīļi dēvējam par ''Alunēnu ezeru''. Piedāvāsim ne tikai gardu ēdienu, bet arī kafejnīcu dienu laikā tiks piedāvāta daiļdārza apskate, būs minī piepūšamā atrakcija pašiem mazākajiem.
Būs pieejams bērnu radošais stūrītis ar ''Brīnums'' pasakas autori Daci Fišmeisteri. arī būs cukurvate (ja nebūs problēmas ar lidoņiem). Savukārt ezerā varēs izbraukt ar laivu un supu. Būs iespēja iemūžināt skaistos mirkļus daiļdārzā ar dronu no putna lidojuma. Būs iespēja iegādāties stādus un brīnišķīgi pavadīt laiku. Mīļī gaidīsim, LavanDulla

Zvani un piesakies: 25535797

Mūsu adrese:''Augšalunēni'', Vietalvas pagasts, AIzkraukles novads, LV-5109
🥗
Ēdienkarte!
Pamatēdiens:
1. Grillēti pildīti šampinjoni ar lapu salātiem- 7,00 EUR
2. Šašliks ar grillētiem dārzeņiem- 7,00 EUR
Zupas:
1. Aukstā zupa- 3.50 EUR
2. Uz ugusnkura vārīta tomātu krēmzupa 3.50 EUR
Saldais:
1. Cepumu torte - 3,00 EUR
2. Citrona krēms, meringa cepurītē ar sezonas augļiem un ogām 3,50 EUR
Dzērieni:
1. Tēja/ Kafija 2,00 EUR
2. Atspirdzinoši dzērieni

Pusdienu komplekts: Pirmais, otrais, saldais: 13 EUR
Pirmais un otrais, pirmais un saldais, otrais un saldais: 10 EUR
Ūdens karafe (ietilpst pusdienu piedāvājumā)
Mīļī gaidīsim, LavanDulla
Zvani un piesakies: 25535797
Mūsu adrese:''Augšalunēni'', Vietalvas pagasts, AIzkraukles novads, LV-5109

''Kā lavandai plaukt'' 27.jūlijs no 12:00 līdz pat vakaram

 ''Augšalunēni'', Vietalvas pagasts, Aizkraukles novads.

Meistarklase ''ZIEDU KRONIS''

Mākslīgo ziedu kroņu meistarklase 35 EUR

Ilzes Ziediņas meistarklase ''LABSAJŪTAS SKRUBIS''

Meistarklase skrubja veidošanā, varēsit izvēlēties jums piemērotāko aromātu un sastāvdaļas, sausos ziedus. Dzejas lasījumi no meistares dzejas grāmatas

Elīnas Stradiņas meistarklase ''SARKANAIS DZĪPARIŅŠ''

Veidosim Aizsardzības, Veiksmes un Mīlestības simbolus sarkano dzīpariņu.

Kristīnes Sockas Meditācija ''SIEVIETES SPĒKS''

Meditācija kopā ar Reiki pasniedzēju, spēka rotu gatavotāju, mākslinieci Kristīni Socku.

Meistarklases sieviešu retrītā

Gaidām ciemos!

Hey draugi! Gaidam jūs ciemos ar jūniju!!! Arī jūnijā pie mums ir ko darīt un redzēt. Izbaudi jauku atpūtu draugu vai ģimenes pūlkā šeit pie mums ''Augšalunēnos'', Vietalvas pagastā. Šeit ir iespēja atpūsties pie ''Alunēnu dīķa'', jeb kā mēs mīļi dēvējam ''Alunēnu ezers’’.Piedāvājums klusās atpūtas piekritējiem! Atpūta pie ezera: *Peldēšanās iepriekš vienojoties, *Piedāvājam makšķerēšanas iespējas, 3 atsevišķos sektoros, grilla un galda noma 5 EUR, makšķerēšanas vieta 10 EUR/12h, 2 makšķeres, līdakas un citas zivis var zvejot bez ierobežojumiem, karpas 2 gb katra līdz 2 kg. Amūri jāatlaiž atpakaļ! *SUP dēļu noma 5 EUR, pieejami 2 SUP dēļi, komplektā veste, airis. Supošana tepat ezerā. *Izbraucien ar laivu 5 EUR, pieejama viena 4-5 vietīga laiva, komplektā airi, veste.*Pie ezera iespējams jūsu pasākumiem iznomāt zvaigznes telti 100 EUR, komplektā telts ar sienām. Iespēja iznomāt arī jums nepieciešamā vietā, pasūta iepriekš zvanot un paši atbrauc pakaļ! *Piedāvājam izīrēt ugunskura vietu jūsu pasākumiem (malka iekļauta summā), pieteities zvanot uz aizņemot datumu: 50 EUR/12h, katra nākamā stunda pēc vienošanās.*Lielā grilla noma 7 EUR un grozs malkas. Grillam pieejamas 3 funkcijas, krāsniņa, grillēšana ar vāku, kūpināšana. Nakšņošanas iespējas:*Telts vieta: 5 EUR/ no pers. Vieta pēc jūsu izvēles (pļavās, zem ozola, pie ezera, pie dīķa, pie mežmalas, ābeļdārzā )*Telts vieta bērniem līdz 12 g.: 3 EUR *Kempera vieta (bez elektrības, ūdens): 10 EUR Lavandu dārzs ar Jūliju:*Pieaugušajiem: 5 EUR*Bērniem līdz 12 g.: 3.50 EUR*Pensionāriem: 3.50 EUR. Saimniecībā ir arī siltumnīca, kur var iegādāties stādus jūsu dārzam un garšas kārpiņām, droši zvaniet izstāstīsim, kas vēl ir pieejams. Plašākai informācijai zvaniet vai rakstiet:📲+371-255-35797📲+371-202-35640📍Mūs var atrast WAZE vai google maps pēc nosaukuma:
LavanDulla
,
📍Mūsu adrese: ‘’Augšalunēni’’, Vietalvas pagasts, Aizkraukles novads, LV-5109.📞Pieteikšanās iepriekš zvanot vai rakstot! #makšķerēšana, #atpūtapiedabas , #zvaigznestelts, #lavandas, #lavandulla, #atpūtapieūdens, #teltsvietas #aizkrauklesnovads , #vietalvaspagasts

Par lavandu stādiem!

Mīļie draugi! Lielie stādiņi šogad nav pieejami pārdošanā! Būs tikai apsakņoti spraudeņi 9x9cm podiņos un sējeņi. Savukārt stādi piejami būs RUDENĪ!

Meklējam sadarbības partnerus- FOTOGRĀFUS!

Sveiki, meklējam sadarbības partnerus fotogrāfus! Kā arī paši varat pieteikties pie mums ar savu #FOTOGRĀFU ! Piedāvājam mūsu brīnišķīgo lauku ainavu fotosesijām! Atrodamies #Vietalvaspagasta ''Augšalunēnos'' jeb mūsu mīļajā LavanDulla saimniecībā, plašāks saimniecības apskats zemāk esošajā video ''Lavandas lauks latvijā''! 
Rakstot LavanDulla waze vai google maps atradīsiet precīzu adresi! Saimniecību ieskauj Alunēnu dīķis vai kā mēs to dēvējam Alunēnu ''ezers'. Ezera dzidrajos ūdeņos iespējams iebraukt ar laivu vai supu, kā arī to nofilmēt ar dronu. Piedāvājam notvert Provansas cienīgus mirkļus lavandu laukā, kuru var redzēt no putna lidojuma latvju rakstu zīmēs. Mūsu laukos zeļ dabīgās pļavas, kas pilnas ar pļavu ziediem un daudzgadīgajiem zālājiem, kuri visskaistāk izskatās pirms saulgriežiem. Šeit arī sastapsit brīnišķīgus saulēktus un saulrietus. Šogad būs arī saulespuķu lauks. Mūsu zemē savas saknes dzen trīs brangi ozoli un viens no tiem ir dižozols. Zem to zariem var šūpoties platās šūpolēs. #lavandulauks,#fotosesijas,#fotogrāfs,#fotogrāfi,#kāzufotosesijas,#fotosesijuvietas,#vietafotosesijai,#fotosesijaslavandās#lavandas,#atputapieezera#atputapiedabas#grūtniečufotosesijas,#ģimenesfotosesijas#lavandulla.  Mīlestībā LavanDulla!

Par visu sikāk vari uzzināt: Zvanot vai rakstot: 25 535 797 

Lavandas nozīme manā dzīvē

Lavanda man ir kas vairāk par augu. Tas ir mans dvēseles stāvoklis, tas ir miers, kas staro auga būtībā, tas caurvijas arī manī. Esmu guvusi tik daudz spēka, laimes un iedvesmas ticot, ka šis augs spēj sakņoties un izdzīvot mūsu zemē. Tas liek man ticēt saviem spēkiem un cienīt darbu, kas tiek veikts līdz ar šī auga ienākšanu mūsu sētā.

Lavandu iedvesmota

                   Hei! Ir piepildījies ilgi gaidīts sapnis! LavanDulla īpašniece Ilze Ziediņa apkopojusi savus dzejoļus grāmatā!


Dzejoļu grāmatā ''Lavandas iedvesmota'' Ilze Ziediņa apkopojusi 10 gadu laikā sarakstītos pārdomu dzejoļus par dažādām dzīves situācijām, laika griezumiem, priekiem un bēdām. ''Interesanti, ka vārdi atnākuši paši, es tos nemaz nemeklēju,'' tā stāsta grāmatas autore. Viņai vārdi dzejoļiem atnāk pirms gulētiešanas, un tad tie esot jāpieraksta, lai neaizmūk. Vai arī viņa iedomājas par kādu cilvēku, un viņam par godu atnāk dzejolis. Kā dziesmā ''Dzejniekam vārdi nav jāmeklē''.
''Nav māksla dzīvot, māksla ir sajust, piedzīvot un apzināties dzīvi mutuļojam caur savu ādu. Māksla ir pieņemt sevi un apzināties, kas tu patiesi esi, kādi ir tavi talanti, un no tiem nebaidīties, nemukt. Mums katram ir nedaudz bail, bet no sevis nevajag baidīties. Sevi vajag mīlēt!''
Šīs grāmatas lapaspuses sniedz vēstījumu par mirkļiem, ko autore izdzīvojusi, par bailēm un pamudinājumu mainīties, pārvērsties par sevis labāko versiju. Par drosmi darīt un izdarīt.
''Kāpēc Lavandu iedvesmota, jūs teiksiet? Tāpēc, ka tie, kas mani zina, mani asociē ar lavandām vai lavandu audzēšanu. Esmu šī brīnišķīgā, aromātiskā auga entuziaste un audzētāja. Tās mani nomierina un iedvesmo. Mani var atrast piemājas lavandu dārzā, ne par velti mana uzņēmuma nosaukums ir LavanDulla, jo, paties, dulla pēc lavandām!''

Grāmatā ir apkopoti autores dzejoļi un zīmējumi!
Paldies #iedvesmasgramata par izdevniecību!


                                                                                                             Ar mīlestību, Ilze Ziediņa


Šķiram jaunu lapusi

Sveicieni jaunajā 2023. gadā. Esam entuziasma un cerību pilni. Ar februāri sāksim pieņemt pirmos pasūtījumus.  Neatliec dārza plānošanu uz pēdējo brīdi. Ir iespējams pasūtīt laicīgi, lai būtu pārliecība, ka būs ko stādīt.

Mūsu šī gada plāni ir lieli. Vēlamies pavairot lavandas platības, pašu sētā. Lai sasniegtu nepilnu 1 ha ar lavandām. Izveidosim mātes augu pierakumus, lai arī klienti redzētu lielākus stādus visā to krāšņumā. Un, kas zin varbūt varēsim ievākt vairāk sēklu un kaut ko arī patirgot.

Vēl jo projām nav atceltas konsultāciju iespējas. Takā droši šogad iegādājieties pakalpojumu, kuru piedāvājam.


Audzēšanas konsultācija

 Šajā konsultācija apgūsti audzēšanas principus, knifus un kopšanu. Kā arī iegūsti informāciju par pareizu augsnes ielabošanu, vietas izvēli un griešanu.

Sākumā ir tik daudz nezināma un es nebaidos palīdzēt. Atbildes uz dažiem jautājumiem  vari iegūt te pat mūsu blogā: 

  1. Kā audzēt lavandas.
  2.  Lavandu stādu apgriešana
  3. Izplatītākās slimības un kaitēkļi lavandām


Lavandu stādi 2023

Šogad esam sagatavojuši plašu lavandu klāstu. Pieejamas būs gan mūsu  klasiskās lavandu šķirnes, gan dažas citas šķirnes.

Šī gada izmēģinājumā: dažādas krāsas un izmēra lavandas- 'Ellagance Purple', 'Imperial Gem', ' Ellagance Snow ', ' Grosso ', ' Rosea', 'Hidcote Blue Strain', 'Lavanda' (garšaugs) , anglijas tumšās lavandas.

Klasiskās šķirnes: 'True Lavander', 'Munsted Dwarf', 'Provance Blue', 'Hidcote Blue'

Lavandas klasiskās šķirnes pavairotas no spraudeņiem, tāpēc manto tādas pašas īpašības kā mātes augs. Audzējot no sēklām var izskaldīties dažādas īpašības, tādējādi mainoties auga krāsai, smaržai, izmēram.


Apkurinām  siltumnīcu!


Esam sākuši apkurināt savu siltumnīcu lai lavandu stādi pēc iespējas ātrāk būtu gatavi jūs priecēt. Siltumnīca netiek intensīvi apkurināta un tas nekādi neietekmē lavandu tālāko ziemcietību. Lavandas ir pārziemojušas neapkurināmā siltumnīcā. Tās tiek tikai pasteidzinātas pavasarim.

LavanDulla sezona sākas jau no februāra!


Prieks atkal rosīties siltumnīcā. Ar nepacietību gaidām jauno sezonu! Zinu, ka šķiet pavisam dīvaini domāt par dārza darbiem šādā laikā, bet nekavējies un piesaki sev interesējošos stādus. Starpcitu ir ļoti daudz dārza darbi, ko var veikt jau februārī. Piemēram, augļu krūmu izgriešana, koku kaļķošana, ja to vēl neesi izdarijis, augļaugu brūču dziedēšana ar brūču ziedi, ūdens zaru izkniebšana. Un, protams, sēšanas darbi- dažādas puķes, apkurināmajās siltumnīcās agrie kāposti, redīsi, loki, dilles u.c.